Gryzący problem „Polaka na wakacjach”

40% - o tyle zwiększa się liczba zwierząt w schroniskach w okresie wakacyjnym! W polskich schroniskach dla zwierząt znajduje się ok. 100 000 bezpańskich psów. W czasach pandemii Covid-19 liczba ta nieco zmalała, ponieważ Polacy zaczęli chętniej adoptować bezpańskie zwierzęta pod swój dach, to jednak nie rozwiązało problemu porzuceń. W okresie wakacyjnym liczba porzucanych psów wzrasta diametralnie! Liczby dotyczą tylko tych zwierząt, które udaje się odnaleźć i zapewnić bezpieczny azyl. Przerażające jest to, że tak łatwo decydujemy się na wyrzucenie psa z domu.

Gryzący problem „Polaka na wakacjach”

Porzucanie zwierząt w lesie - przykra rzeczywistość

Polacy wyjeżdżając na urlopy często nie mają pomysłu na to co zrobić ze swoim zwierzakiem. Często zamiast znaleźć im opiekę na czas nieobecności, zwyczajnie je porzucają. “Kreatywność” nie ma w tym wymiarze żadnych ograniczeń, a niechciany pies najczęściej kończy porzucony na któryś z możliwych sposobów:

  • przywiązany do drzewa lub pozostawiony w lesie
  • porzucony na śmietniku lub wysypisku śmieci
  • wyrzucony z jadącego samochodu, często przy ruchliwej drodze
  • podrzucony przypadkowym ludziom (za płot, ogrodzenie, pod drzwi)
  • oddany do schroniska dla zwierząt, gdzie właściciel udaje, że to nie jego zwierzę, a znaleziona bezpańska zguba,
  • przywiązany pod sklepem, a pod pretekstem pójścia na zakupy jego właściciel ratuje się ucieczką tylnym wyjściem

Porzucanie zwierząt w lesie - przykra rzeczywistość

Manifest petsitterów - Nie Zostawiaj Psa w Lesie - Masz Las 2000 Rąk Do Pomocy!

Naszą misją jest by dotrzeć z ideą petsittingu do jak największej liczby właścicieli zwierząt domowych w Polsce. Jesteśmy świadomi faktu, że świata nie zmienia się z dnia na dzień, ale każdego dnia będziemy o to usilnie walczyć. Każda mentalna zmiana właściciela czworonoga, która ostatecznie zaprocentuje tym, że zamiast porzucać psa poszuka mu bezpiecznego schronienia, będzie naszym małym zwycięstwem.
Zwiększenie świadomości w obszarze zaufania do zawodu petsittera w Polsce może również przyczynić się do bezpośredniego wzrostu adopcji zwierząt ze schronisk. Przyszli właściciele, których przed przygarnięciem pod swój dach psa czy kota, powstrzymywał lęk przed brakiem zapewnienia pupilowi odpowiedniej opieki np. na czas wyjazdów i wakacji, mają teraz mocny kontrargument; już ponad 2000 osób, których kompetencje osobiście zweryfikowaliśmy, gotowych jest wspomóc Twoje marzenie o posiadaniu własnego zwierzaka. Jeżeli możesz - zaadoptuj, a jeżeli nie możesz to wesprzyj naszą akcję #NieZostawiajPsaWLesie i nie bądź obojętny, gdy zauważysz, że ktoś mógł porzucić swoje zwierzę!

Manifest petsitterów - Nie Zostawiaj Psa w Lesie - Masz Las 2000 Rąk Do Pomocy!

Petsitterzy i hotele dla psów - najlepsza opcja na wakacje Last Minute

W sytuacjach, w których nie mamy możliwości zostawienia naszego pupila rodzinie czy znajomym, najlepszą możliwą opcją będzie skorzystanie z usług sprawdzonych psich hoteli lub lokalnego petsittera. Szczególną rolę w ratowaniu wakacji tego typu odgrywają w Polsce sprawdzeni opiekunowie zwierząt z platformy Petsy.pl - łączącej psich i kocich profesjonalistów z właścicielami zwierząt. Profesjonalne hotele dla psów to opcja dość droga, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Nie wszystkie czworonogi mogą również przebywać w takim hotelu, gdyż np. wymagają indywidualnej opieki, czy posiadają problemy natury behawioralnej, aby móc przebywać na stałe w towarzystwie innych zwierząt. - Petsy posiada w swoich strukturach ponad 2000 sprawdzonych petsitterów, którzy są gotowi przyjąć zwierzę pod swój dach podczas nieobecności właściciela. Wielu z naszych petsitterów posiada również w swoim CV odpowiednie certyfikaty i szkolenia świadczące o znajomości psiej behawiorystyki i poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi psimi przypadkami.

Kim jest petsitter? Poznaj osoby kochające zwierzęta z Twojej okolicy

Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę, że pośród nas, często w najbliższej okolicy mieszkają ludzie, którzy kochają zwierzęta, potrafią się nimi dobrze zająć i przede wszystkim mają czas, chęci i nieskończone pokłady miłości, żeby się nimi tymczasowo zaopiekować.

Nazywamy ich petsitterami!

Nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza dosłownie opiekuna zwierząt. Na platformie Petsy znajdziesz sprawdzonych petsitterów ze swojej okolicy, którzy w czasie Twojej nieobecności w domu zaopiekują się psem lub kotem tak jak tego chcesz. Do wyboru masz:

Spacer i karmienie, czyli zadbanie o potrzeby fizjologiczne Twojego psa
Wizytę domową w czasie której petsitter zapewni Twojemu zwierzakowi różne aktywności i zabawy
Nocleg u petsittera podczas Twojej dłuższej nieobecności w domu, kiedy wyjeżdżasz w delegację czy na wakacje

Znajdź lokalnego petsittera w jednym z największych miast w Polsce

Warszawa
Poznaj petsitterów

Jak dołączyć do akcji?

W Petsy chcemy zwrócić uwagę realny problem - porzuceń zwierząt w okresie wakacyjnym. Przyłącz się do naszej akcji #nieZostawiajPsaWLesie!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs:

  1. Kliknij wybraną grafikę, aby ją pobrać
  2. Wrzuć ją na swoje social media lub udostępnij grafikę z oficjalnego konta Petsy* na Instagramie lub Facebooku dodając hasztag #NieZostawiajPsaWLesie
  3. Nagrodą główną jest zestaw 4 gier planszowych o psach i kotach oraz 4 nagrody dodatkowe w postaci jednej gry - ufundowanej przez Fox Games
Wejdź na nasz Instagram lub Facebook i poszukaj przypiętego posta

instagram-1
instagram-2
instagram-3
instagram-4
instagram-5
instagram-6

Napisali o naszej kampanii

O Petsy
O násBlogKontaktRecenze
Potřebujete pomoc?
Podmínky služebZásady ochrany osobních údajůFAQEvropské fondy
Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje

Zjišťujte zajímavosti o péči a výchově zvířat

App Store
Google Play
EU Funds - Logo